Depilacja woskiem oraz pastą cukrową

Depilacja woskiem

Do usuwania owłosienia może posłużyć nam wosk paskowy i bezpaskowy. Za pomocą tych technik można usunąć owłosienie z każdej partii ciała: pach, bikini, całych nóg a nawet twarzy. Depilacja ciepłym woskiem skutecznie usuwa niechciane włoski nawet do miesiąca. Jest to metoda skuteczna, stosowana regularnie bardzo osłabia intensywność owłosienia.

Wąsik: 10 zł
Pachy: 30 zł
Bikini: 40 zł
Łydki: 50 zł
Uda: 60 zł
Całe nogi: do 100 zł

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa jest 100% naturalnym preparatem. Składa się z cukru, wody i soku cytrynowego. Nadkładana jest pod włos, a zrywana techniką ręczną z włosem. Idealna dla krótkich i mocnych włosów, zarówno do depilacji ciała jak i twarzy. Depilacja cukrowa jest mniej bolesna niż woskowanie, nie powoduje podrażnień, wrastania włosków i zapaleń mieszków włosowych. Może być stosowana w przypadku skóry naczyniowej oraz żylaków. 

Wasik: 30 zł
Pachy: 40 zł
Bikini: 50 zł
Łydki: 70 zł
Uda: 80 zł
Całe nogi: 150 zł

Laser LIGHTSheer

Jak działa LIGHTSheer W procesie zabiegowym pod wpływem emitowanego światła laserowego zachodzi fototermoliza selektywna. Światło z lasera diodowego niszczy komórki odżywcze włosa, uniemożliwiając ponowny wzrost i regenerację włosa. Metoda ta jest najlepszą znaną na Świecie, ponieważ laser został stworzony z myślą o depilacji szybkiej, trwałej, zdrowej ( brak środków chemicznych) i praktycznie bezbolesnej. Zapewnia to wysoka moc jednolitej (nie rozproszonej) wiązki lasera, wystarczająco długi czas trwania impulsu, jak i unikalny sposób schładzania skóry.

Podczas pojedynczego zabiegu, można usunąć trwale od 20 do 40% włosów, różnice wynikają z czynników typu:
-Kolor włosa,
-grubość i gęstość owłosienia,
-fototyp skóry,
-miejsce depilacji jak i faza wzrostu w której włos obecnie się znajduje.

Najskuteczniej usuwane są włosy ciemne, grube ponieważ zawierają dużo barwnika i przewodzenie wiązki laserowej w głąb skóry ( od 1 do 5 mm.) jest większe niż w przypadku włosów jaśniejszych. Te uwarunkowania wpływają na liczbę wykonanych zabiegów, od 3 do 7 wizyt. Zabiegi powtarzane są w odstępach czasowych zależnych od depilowanej części ciała, od 4 do 10 tygodni. Depilacji może zostać poddana dowolna część ciała.
Wszelkie prowadzone badania nad skutecznością urządzeń do depilacji dowodzą, że LIGHTSheer ET firmy LUMENIS jest światowym liderem w tej dziedzinie.

Przygotowanie do zabiegu
-Podczas wizyty w Gabinecie zostaje przeprowadzony wywiad z klientem, ustalamy oczekiwania zainteresowanego zabiegiem, wykluczamy przeciwwskazania do zabiegu, określamy fototyp skóry, zakładamy Kartę Klienta, ( druk dostępny u nas) przeprowadzamy test laserowy.
-W trakcie konsultacji ważne jest, aby poinformować klienta o postępowaniu przed zabiegiem. Zastosowanie opisanych zaleceń pozwoli osiągnąć wysoką jakość i skuteczność zabiegów jak i uchroni przed ewentualnymi powikłaniami.
-Skóra opalona naturalnie lub sztucznie ( solarium, samoopalacz) wyklucza wykonanie zabiegu, należy zrezygnować z opalania co najmniej 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
-Leczenie antybiotykiem lub lekami zawierającymi sterydy, wymaga minimum 4 tygodniowej przerwy przed zabiegiem epilacji. Natomiast antykoncepcja i leki stosowane w czasie menopauzy nie stanowią przeszkody w wykonaniu zabiegu.
-Ok. 4 tygodni przed planowanym zabiegiem włosów nie należy wyrywać mechanicznie ( depilator, wosk, pęseta) ponieważ istotą skutecznego zabiegu jest włos widoczny na skórze. Włosy przed zabiegami można golić , przycinać lub depilować kremem, choć jego stosowanie należy przerwać minimum tydzień przed zabiegiem, ponieważ zawiera silny skład chemiczny.
-Kosmetyki zawierające Vit.A, retinoidy, Vit.C lub kwasy owocowe należy zaprzestać stosować w miejscu planowanej depilacji na okres ok. 4 tygodni przed zabiegiem.
-Kosmetyki o działaniu złuszczającym odstawiamy tydzień przed zabiegiem.
-Leki światło uwrażliwiające ( niektóre przeciwdepresyjne) i zioła o takim działaniu ( dziurawiec, nagietek, zioła regulujące trawienie)) wymagają odstawienia przed zabiegiem na 2 tygodnie.
-Zabiegi pielęgnacyjne ( oczyszczanie, maski, itp.) na depilowanej powierzchni należy zaplanować 7 dni przed zabiegiem a 14 dni po nim.
-Terapia retinoidami ( silne leki sterydowe, stosowane przy leczeniu trądziku) wymaga półrocznej przerwy przed zabiegiem.
-Infekcje skóry ( wirusowe, grzybicze, bakteryjne) wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu.
-Kilka dni przed zabiegiem klient nie powinien golić włosów w miejscu depilacji, pozwoli to personelowi na ocenę włosów.
-Depilowana powierzchnia skóry powinna być czysta, nie podrażniona. Jeśli skóra jest sucha i szorstka należy kilka dni przed zabiegiem stosować kremy nawilżające .Suchy naskórek zatrzymuje na sobie światło lasera i może prowadzić do poparzeń.

Przeciwwskazania dla zabiegu:
-Ciąża i karmienie piersią
-Bielactwo, aktywne infekcje skóry
-Włosy bardzo jasne, rude
-Choroby nowotworowe
-Leczenie sterydami i antybiotykiem